PIERWSZA GITARA ELEKTRYCZNA

Wiele osób marzy o tym by pewnego dnia nauczyć się grać na gitarze, a gdy już zdecydują się na jej zakup, szukają informacji na temat tego jaka powinna być gitara dla początkujących. Według wielu informacji w internecie i sklepach muzycznych możemy dowiedzieć się, że najlepszym wyborem będzie gitara klasyczna, lecz jest to jedynie częściowo prawda. Gitara klasyczna posiada struny wykonane z nylonu, więc są one bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych palców niż struny metalowe, które spotkamy w innych gitarach.

Epiphone Les Paul Custom Pro EB

Jeżeli chcemy się nauczyć grać tak po prostu, to gitara klasyczna rzeczywiście będzie bardzo dobrym wyborem. Co jednak jeśli chcemy grać na gitarze elektrycznej? Czy wówczas również powinniśmy zacząć od gitary klasycznej? Grajmy na takiej na jakiej chcemy grać, więc jeśli chcemy grać na gitarze elektrycznej, zwyczajnie ją wybierzmy jako pierwszą. Jest kilku producentów zajmujących się tworzeniem stosunkowo niedrogich i solidnych gitar.

Jednym z takich producentów jest Ibanez, znany głównie za sprawą bardzo wygodnych gitar z dokładnie wyprofilowanym gryfem. Prawie każdy sklep muzyczny ma w swojej ofercie przynajmniej kilka gitar tego producenta, w tym te przeznaczone dla osób z niewielkim budżetem. Jeżeli kupujemy gitarę elektryczną marki Ibanez do ośmiuset złotych, warto wybierać te ze stałym mostkiem. Choć ruchome mostki w tych gitarach są dobrze wykonane, to częste ich używanie powoduje stosunkowo szybkie rozstrajanie się strun. Kupując pierwszą gitarę powinniśmy zaopatrzyć się także w stroik, zwany potocznie tunerem, za pomocą którego szybko nastroimy gitarę, a jeśli posiadamy takie urządzenie i częste strojenie nie sprawia nam problemu, to możemy śmiało wybierać niedrogie gitary z ruchomym mostkiem.