Przegląd gitar Ibaneza

GITARY IBANEZ
Ibanez jest japońskim producentem, który ma w swojej ofercie gitary elektryczne, akustyczne, basowe, a także wzmacniacze gitarowe, efekty i akcesoria, jednak choć historia firmy sięga roku 1908, to produkcja ich instrumentów rozpoczęła się roku 1954. Ibanez jako niezależna firma zaistniał w roku 1954 roku, kiedy niedługo po drugiej wojnie światowej nastąpiło ogromne zainteresowanie instrumentami muzycznymi. Harry Rosenbloom otworzył niewielki sklep muzyczny, który jak się okazało nie był w stanie nadążyć za zapotrzebowaniem na instrumenty. Pan Rosenbloom postanowił założyć własną firmę produkującą gitary i nazwał ją Elger Guitars. Firma wyprodukowała niewiele instrumentów, a w roku 1965 roku Harry Rosenbloom postanowił zostać oficjalnym importerem i dystrybutorem firmy Hoshino Gakki na amerykańskim rynku. Z przyczyn marketingowych firma Hoshino Gakki przyjęła nazwę Ibanez, od hiszpańskiego producenta gitar, przejętego przez firmę w 1964 roku. W 1971 roku Elger Guitars zostało wykupione przez Ibanez, co zaowocowało zmianą nazwy na Ibanez U.S.A. Firma na początku produkowała repliki gitar znanych producentów takich jak Gibson czy Fender, jednak dziś dzięki zdobytemu doświadczeniu i mocnej pozycji Ibanez jest jedną z czołowych firm produkujących sprzęt muzyczny.

Sprawdź ofertę gitar Ibanez http://muzyczny.pl/produkty.pl?rodzaj=SZUKAJ&szukaj=&s=1&m=0&ma=500000&t=3&p=185&r=3&q=10&kat=118903

Ibanez Iceman
Ibanez Iceman jest gitarą, która z powodu swojego wyglądu na długo zapada w pamięci. Instrument posiada charakterystyczny róg, który wyróżnia gitarę od innych modeli. Ibanez Iceman jest gitarą typowo rockową i metalową. Brzmienie tego modelu jest ciężkie, pełne i równie agresywne jak jego wygląd. Ibanez Iceman zyskał na sławie między innymi dzięki zespołowi System Of A Down, którego gitarzysta, Daron Malakian przez długi okres grał na tej gitarze. Warto zaznaczyć, że w kolekcji Darona Malakiana znajduje się także model barytonowy.

Ibanez Fireman
Ta gitara tylko z nazwy jest odwrotnością wspomnianego wyżej Icemana. Fireman także wyróżnia specyficzny róg, jednak gitara ta nie posiada humbuckerów, lecz przetworniki Single Coil. Instrument jest używany przez Paula Gilberta, a jego brzmienie znakomicie sprawdza się jeśli chcemy osiągnąć lekki przester lub ten znacznie mocniejszy.

Ibanez Artcore
Chociaż gitary spod szyldu Ibanez kojarzą się zazwyczaj z instrumentami rockowymi, warto zauważyć, że producent wypuścił także serię wspaniale brzmiących gitar jazzowych, czyli Hollowbody. Gitary spod serii Artcore charakteryzują się bardzo ciepłym, lekko mulistym brzmieniem, idealnym do jazzu. W serii Artcore znajdziemy wiele wspaniałych instrumentów, w tym te z ruchomym mostkiem. Posiadaczem gitary z tej serii jest między innymi znakomity jazzowy gitarzysta, George Benson, dla którego Ibanez stworzył trzy sygnatury.

Czy wiesz, że…
Wielu gitarzystów ceni sobie w ibanezach znakomicie wyprofilowane, wygodne gryfy. Na te instrumenty często mówi się .gitary wyścigowe. i nic dziwnego, że w zespołach power metalowych, w których szybka gra jest na porządku dziennym, z powodzeniem stosuje się gitary tej firmy.

Podsumowanie
Ibanez posiada długą i bardzo bogatą historię. Firma przechodziła wiele zmian, ale dzięki temu napłynęło doświadczenie, które pozwala marce na produkowanie doskonałych gitar do grania nie tylko ciężkiej muzyki, ale także do muzyki jazzowej, bluesa i czego jeszcze dusza zapragnie.