Ibanez, który wybrać?

Firma Ibanez nie miała łatwej sytuacji, gdy próbowała zaistnieć na rynku muzycznym. Konkurencyjne marki miały już wówczas ugruntowaną pozycję, a dawniej nie było tylu sposobów na trafienie do klientów. Pomimo trudności, firma nie poddawała się, a przystępne ceny i dobra jakość instrumentów zachęcały do kupna. Początki firmy wiążą się z produkcją instrumentów opartych na schematach istniejących już modeli, ale dziś Ibanez kojarzy się z własnymi, bardzo wygodnymi i często innowacyjnymi instrumentami.

Wiele osób kojarzy gitary tej marki z ciężkim i szybkim graniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ znaczna część tych instrumentów została stworzona z myślą o tych właśnie gatunkach.
Gitary tego producenta są bardzo chętnie wybierane przez gitarzystów, którzy szukają dobrego brzmienia i wygody, ale nie mogą sobie pozwolić na wydanie dużej ilości pieniędzy. Takim osobom warto polecić model Ibanez GRX 70 QA TRB. Gitara ta jest doskonała na początek, ponieważ znajdziemy ją w przystępnej cenie, została wykonana z dużą dokładnością, co pozytywnie wpływa na wygodę gry i trzymanie stroju, a dodatkowo jest bardzo uniwersalna, ponieważ została wyposażona w trzy przetworniki w układzie H-S-H.

Ibanez to jednak nie tylko gitary stworzone do rockowego grania, ale także doskonałe modele hollowbody, sprawdzające się w każdym gatunku muzycznym. Doskonałym wyborem jest Ibanez AG 75 BS ARTCORE. Choć każdy ma swój gust, to w przypadku tego instrumentu można śmiało powiedzieć, że jest piękny. Gitara nadaje się do grania we wszystkich gatunkach, jednak najlepiej sprawdza się w muzyce jazzowej, rockabilly i bluesie. Gitara pomimo swojej wielkości posiada cechę charakterystyczną Ibaneza, jaką jest bardzo wygodny gryf.

Ibanez w swoim asortymencie ma wszystko, czego mogą potrzebować gitarzyści, od wyścigowych wioseł, przez piękne, szlachetne hollow body, po doskonałej jakości gitary akustyczne.