Nowy delay Ibanez ES2 Echo Shifter

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem delay’a, mam do wyboru zarówno efekty analogowe jak i cyfrowe. Oby dwa mają swoje wady i zalety. Analogowe konstrukcję oferują bardzo naturalnie brzmiące odbicia, jednak nie zapewniają dokładnej kontroli nad czasem ich powtórzeń. Z drugiej strony, efekty cyfrowe są o wiele bardziej dokładniejsze w tym temacie, jednak pozbawione charakterystycznego ciepła i specyficznej barwy.

Nowa kostka Ibaneza rozwiązuje ten problem, poprzez połączenie w pełni analogowego obwodu z cyfrową kontrolą. Dodatkowo w efekcie znajdziemy możliwość dowolnego modulowania dźwięku, co daje ogromne pole do popisu jak chodzi o kreowanie brzmienia.

Analogowy obwód ES2 Echo Shiftera, pozwala na płynna regulację czasu odbić w zakresie 30ms do 1 sekundy. Rzadko można spotkać sytuację, w której efekt z tej półki cenowej był całkowicie neutralny jak chodzi o bypass. Opisywana kostka Ibaneza zachowuje się pod tym względem znakomicie – nie obcina, nie kompresuje ani nie dodaje szumów do sygnału.

Efekt został wyceniony na 215 dolarów.